www
Szerkeszt: Clodette Forrsok: Itt
Nyits: 2016. 11. 29. Bngsz: Chrome

Az oldalon tallhat sszes anyagok klnfle forrsokbl van sszegyjtve, trendezve s leegyszerstve. A kpek s a videk a megosztk tulajdonban llnak, mindig meg van jellve az eredeti feltlt. A lap nem ellenzi, de nem is tmogatja a nci ideolgit, a cl az, hogy egy egyszerstett, mindent sszefoglal lapon megtalljk a vlaszt a krdskre az olvask.

 
Gyorsmen
Filmek SS
Indulk Vezetk
Vendgknyv Log In
 
Legfrissebb
Rszletes nletrajzok
 
A linkek alatt talljtok az egyes szemlyek rszletes nletrajzt, idzetekkel, kpekkel s helyenknt videkra illetve filmekre vezet linkekkel. A legfrissebb tartalom mindig megtallhat a foldalon, de a albbi linksorban is elrhet.

 

 
Chat

 
Vrhat

x Hitlerjugend

x Martin Bormann

x Csehszlovkia elfoglalsa

x Molotov-Ribbentrop paktum

x Richard Wagner s Adolf Hitler

x Waffen SS

x Wilhelm Keitel

 
Hnap idzete

„A child laughs when it feels joy and cries when it feels pain. Both things, laughing and crying, it does with its whole heart. We have all become so tall and so clever. We know so much and we have read so much. But one thing we have forgot: to laugh and cry like the children do."- Joseph Goebbels

Mg tbb idzetrt kattins ide: LINK

 
BlogPlusz
Friss bejegyzsek
2018.04.01. 15:56
2018.04.01. 15:56
2018.04.01. 14:45
2018.03.30. 13:57
2018.03.30. 13:34
Friss hozzszlsok
 

Foldal

Adolf Hitler

2016.12.03. 11:31, Clodette

Hitler 1889. prilis 20-n szletett Braunau am Inn kisvrosban (Osztrk-Magyar Monarchia terletn). Alois Hitler s Klara Plzl negyedik gyermeke volt. Tisztzatlan volt apai nagyapjnak kilte. Ezt kihasznlva ltott napvilgot az az elmlet, miszerint Hitler zsid szrmazs, s a nem ismert nagyapjtl eredeztethet a szrmazs. Ezt a trtnszek cfoljk, ugyanis semmilyen bizonytkot nem talltak a feltevs mellett.

Apja munkjbl kifolylag sokszor kellett kltznik, gy kerlt Linz-be. Kisiskolsknt j tanul volt, m 6. osztlyos korban megbukott. Ezt az apja elleni lzadsnak tekintette, ugyanis apja azt szerette volna, ha fia nyomdokaiba lp s is vmtisztvisel lesz, m Hitler fest szeretett volna lenni. Apja 1903-as halla utn sem vltozott a tanulmnyi eredmnye, rettsgi eltt kilpett az iskolbl.

A bcsi Mvszeti Akadmiba ktszer felvtelizett sikertelenl, m ez sem tntortotta el attl, hogy fest legyen. Bcs utcin ltkpeket festett, amit turistk s kereskedk vsroltak meg. Egyes forrsok szerint az els vilghbort megelz idszakban kzel 2000 festmnyt ksztett.

Ebben az idben ismerte meg az antiszemita nzetet, ugyanis Bcs nagy ltszm zsid kisebbsgeknek adott otthont. Hitler magv tette az rja faj felsbbrendsgbe vetett hitet, s gy gondolta, hogy a zsidk felelsek Nmetorszg gazdasgi vlsgrt, m mg nem volt aktv a politikai letben. Volt szobatrsa szerint inkbb hallgatta Richard Wagner operit, minthogy politizlt volna. Miutn msodjra is kibukott a Mvszeti Akadmia felvtelijrl, 1909-ben knytelen volt hajlktalanszllsra menni, majd egy vvel ksbb egy munksotthon adott otthont szmra.

1913-ban Mnchenbe kltztt. A rasszizmus irnti rdekldse tovbb fokozdott, m tovbbra is munkanlkli volt. Kltzsnek ksznheten mentestettk az ausztriai hadktelezettsg all, m 1914. augusztus 16-n nknt vonult be a bajor hadseregbe.

(Hitler a kp jobb szln az els vilghbor alatt)

Szerepe az els vilghborban

Hitler szinte a teljes vilghbor alatt futrszolglati feladatokat ltott el a nyugati fronton. Feladata az ezredparancsnoksg s a fronton tallhat lvszrkokban harcolk kztti zenetek eljuttatsa volt, gyakran tzrsgi tmads alatt. 1914 decemberben a Vaskereszt msodik fokozatval tntettk ki, majd 1918. augusztus 4-n megkapta a Vaskereszt els fokozatt is. Nem sokkal a hbor vge eltt egy brit mustrgz-tmads ldozata lett Wervicktl dlre, aminek hatsra tmenetileg elvesztette a ltst. A belgiumi kezels utn felplt, s a pomerniai pasewalki krhzban rte a hbor vgnek hre.

A Nemzetiszocialista Nmet Munksprt

Hitler a hbor vgn ismt visszatrt Mnchenbe szerencst prblni. Ekkoriban az orszg a hbor utni koszt lte t, s egy j alkotmnnyal lpett fel a Weimari Kztrsasg. Az j vezets november 11-n alrta Franciaorszggal a fegyversznetet, s megkezdte az orszg rendbettelt, ami a kommunista mozgalmas leverst jelentette. Hitler ebben a zrzavaros idben rkezett meg teht Mnchenbe. Hitler a Reichswer szrnyai al kerlt, ahol azzal bztk meg, hogy legye besg, s jelentse a tiszteknek azt, amit megtud a tancshatalommal rokonszenvez katonkrl. Munkja sorn felettese Ernst Rhm lett, aki ltva a 30 ves Hitler sznoki kpessgeit, felkarolta t.

1919. szeptember 12-n azt a feladatot kapta, hogy foglalkozzon azzal a politikai csoporttal, ami Nmet Munksprtnak nevezte magt. A megfigyels sorn egy gylsre kerlve Hitler nem brta sz nlkl hagyni a trtnteket, s vdelme al vette az egyik felszlal politikust s annak elveit. A prt akkori vezetje, Anton Drexler felfigyelt Hitlerre, s ajnllevelet kldtt neki, amiben arra krte, hogy csatlakozzon a prthoz. Hitler 1919 szeptemberben lett tagja a Nmet Munksprtnak.

A kvetkez 5 esztend alatt Hitler megszerezte a prton belli egyeduralmat, megnvelte a prt tagjainak szmt s a nevt is megvltoztatta Nemzetiszocialista Nmet Munksprtra, azaz az NSDAP-re. Az j prtnak 1921. jlius 29-n lett hivatalosan az elnke. A folyamatos jtsoknak ksznheten a prt ltszma 100 frl 3000 fre gyarapodott, majd 1923-ra elrte a 12.000 ft. Ezekben az vekben csatlakozott Rudolf Hess, Hermann Gring, Joseph Goebbels, Rudolf Hss s Heinrich Himmler. Az NSDAP 1920 februrjban kiadta a 25 pontos programjt.

Hitler a folyamatosan fejld s nveked prt vezetjeknt 1923-ra azt rezte, hogy ideje tvennie a hatalmat Bajororszgban, majd Berlinben is. A Hitler ltal megtervezett puccsot 1923. november 8-n hajtottk vgre, m a ksrlet sikertelen lett, s Hitler hazaruls vdjban brtnbe kerlt.

Hitler 1923-tl 1924-ig volt brtnben, m ez alatt az egy v alatt megalkotta a nci prt Biblijnak tekinthet letmvt, a Mein Kampf (Harcom) cm rst. Szabadulsnak idejben a vezet hatalom mg mindig a Kztrsasg volt, m az elnki pozcit a nemzeti hsnek tekintett Hindenburg tlttte be. Hitler kptelen volt az jabb puccsksrlet megtervezsre, ugyanis a prtja a sztess szln llt. Hogy visszaszerezze prtvezet szerept, megkezdte a prton belli tisztogatst, s a hozz hsges embereket nevezte ki vezet pozcikra.  1925-ben ltrehozta a szemlyes testrsgt, avagy az SS-t. Hitler szmra a politikai ttrs lehetsgt a vilgvlsg jelentette, ami 1930-ban rte el Nmetorszgot. Ebben az vben a prt npszersge folyamatosan nvekedett, s a vlasztsok utn a msodik legnagyobb prt lett a Reichstagban.

A npszersg okai

A prtvezet elssorban a nmet parasztokra, a hbors veternokra, a kzposztlybeliekre s a kispolgrokra tmaszkodott, ugyanis k voltak azok, akiket a vlsg a legjobban rintette. Hitler gazdasgi s trsadalmi felemelkedst, kapitalizmust, s nemzeti bszkesget grt a npnek, kzben pedig a legfbb bajforrsokat is megjellte, nv szerint a zsidkat s a kommunizmust. Kivl sznoki kpessgeinek ksznheten risi tmegeket tudott megmozgatni.

1933. janur 30-n Hindenburg kancellr nevezte ki Hitlert, s megbzta a kormnyalaktssal, m Hitlernek ez nem volt elg. A Reichstag kigyulladsa utn a kommunistkat hibztatta a trtntekrt, s orszgos felhborodst vltott ki ellenk. Mrcius 5-n a nci prt megszerezte a parlamenti tbbsget, Hitler megszavaztatta a Felhatalmazsi Trvnyt, ezzel dikttori szereppel felruhzva a prtvezett, lett a Fhrer.

A Birodalom ln

Hitler megszerezte Nmetorszg vezetst, mgis tartott attl, hogy sajt prjn bell ellene fordulnak, ezrt a hossz ksek jszakjn lemszroltatta s bebrtnztette a potencilis ellenfeleit. 1935-ben kiadatta a Nnbergi trvnyeket, amik megfosztottk a zsidkat az llampolgrsgi jogaiktl, illetve a horogkeresztes zszl lett az orszg hivatalos zszlaja. Az 1936-ban megrendezett olimpia risi tekintlyt szerzett az orszgnak.

Ebben az idben Hitler valra vltotta az greteit, fejlesztette a kzlekedst az autplyk ptsvel, ezzel munkt biztostott a munkanlkliek szmra, s ltvnyos klpolitikai sikereket rt el: 1938-ban az Anschluss, majd ksbb a Szudta-vidket is a Birodalomhoz csatolta anlkl, hogy egyetlen egy fegyver elslt volna. Ezzel kivvta magnak a nemzet elismerst, ugyanis Hitlert a bke kveteknt vlasztottk meg, s gy formlta t az orszg hatrait, hogy semmilyen fegyveres konfliktus nem trtnt.

A hbor alatt

Hitler a fejlesztsek alatt folyamatosan kszldtt a kzelg hborra. 1939. szeptember 1-n egy az ltaluk megjtszott ok miatt megtmadta Lengyelorszgot, m ez a villmhbor nem maradt visszhang nlkl, s kirobbant a msodik vilghbor. Hitlernek kedvezett a szerencse, ugyanis a hbor elejn sikert sikerre halmozott: 1940-ben a Wehrmacht bevonult Prizsba, majd a francik bejelentettk a kapitulcit. m ezek ellenre az 1941-ben elszenvedett Sztlingrdi csata veresge megpecstelte a hbor kimenetelt s ezzel egytt a Birodalom sorst.

A veresg kzeledtt s a Nmet sszeomlst elismer katonatisztek egy Hitler-elleni mernyletet terveztek ki, miszerint egy tskba rejtett bombval akartk meglni a Fhrert. Ez a ksrlet kudarcba fulladt, s a vezet csak enyhe srlseket szerzett. A mernylet utn Hitler bizalmatlan s magba fordul lett. Ismt egy tisztogats kezddtt, tbbek kztt Erwin Rommel is ennek az esemnynek az ldozata lett. Hitler 1944 nyartl kezdve teljesen megvltozott, nem volt tisztban a hadszati helyzetekkel, rtelmetlen dntseket hozott s elvesztette a realitsrzst is. Valsznleg a mernylet vezette a pszicholgiai sszeomls fel, m ezt csak slyosbtotta a szvetsgesek normandiai partraszllsa s a keleti fronton elszenvedett 1944-es veresg.

A Fhrer a hbor utols hnapjaiban a Berlinben tallhat bunkerbe meneklt s elrendelte Berlin felgetst – amit a nmet tisztek nem hajtottak vgre. Berlin ostroma 1945. prilis 16 s mjus 2 kztt zajlott. Hitler s a legkzvetlenebb vezrkara, a titkrnk s Eva Braun knytelen volt ekkor a fldalatti bombabiztos bunkerbe visszahzdni. A Fhrer 65. szletsnapjn (1945. prilis 20-n) viszont minden fontosabb vezet megjelent: Bormann, Speer, Himmler, Goebbels, m mindannyian realizltk, hogy vezet egy testileg s lelkileg egyarnt meggytrt regemberr vlt.

Az ngyilkossg

Hitlert hrom hr rzta meg teljesen: elszr Felix Steiner parancstagadsa, miszerint nem vonult Berlin vdelmre a hadsereggel, aztn a 12. nmet hadsereg veresge az oroszokkal szemben, majd vgl a taln legnagyobb csapst kivlt hr, miszerint egyik leghsgesebb embere s kvetje, Heinrich Himmler felajnlotta a kapitulcit a szvetsgeseknek.

(Eva Barun s Adolf Hitler)

1945. prilis 29-n egy polgri szertarts alatt felesgl vette szerelmt, Eva Braunt, akivel mindssze kzel 40 rig ltek egytt. Egy nappal ksbb Hitler utoljra sszehvta a megbeszlst a legfbb tbornokaival, ahol kzltek vele, hogy legfeljebb 4 napig kpesek tartani Berlint, m a valsgban ez 2 napig tartott. Ez a hr volt az, aminek hatsra a Fhrer eldnttte, hogy mg aznap ngyilkos lesz.

prilis 30-n dlutn fl ngy eltt 10 perccel Adolf Hitler s jdonslt felesge, Eva Braun ngyilkos lett a bunkerben. Hitler azzal a pisztollyal vetett vget az letnek, amit mr hetek ta magnl tartott, m a biztossg kedvrt egy cinkapszulra is rharapott. Felesge szintn egy cinkapszulval vetett vget az letnek. A holttesteket Hitler krsre Otto Gnsche elvitte a kancellria udvarra s elgette azokat, ugyanis Hitler nem akarta, hogy egy orosz killtson mutogassk a holttestt.

Alig 72 rval ksbb Berlin elesett. 1945. mjus 8-n alrtk a kapitulcit, s ezzel vget rt a msodik vilghbor.

Szlj hozz te is!
Nv:
E-mail cm:
Amennyiben megadod az email-cmedet, az elrhet lesz az oldalon a hozzszlsodnl.
Hozzszls:
Azrt, hogy ellenrzhessk a hozzszlsok valdisgt, krjk rd be az albbi kpen lthat szt. Ha nem tudod elolvasni, a frissts ikonra kattintva krhetsz msik kpet.
rd be a fenti szt: j CAPTCHA krse
 
Mg nincs hozzszls.
 

Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU